Kas nüüd on kevad käes?

Kalender näitab, et keva algab sel aastal 20.03 kell 23:24 hilisõhtul. Juba mitu päeva on hoogsalt vihma sadanud ja lumekiht aina õhemaks sulanud. Päikesekiired annavad taimedele signaali, et aeg on talveunest ärgata ja elumahlad liikvele lasta.

Viimases Nurgakivi saates rääkisime, et vara on veel rõõmustada. Igihaljad taimed vajavad kindlasti kaitset kevadise päikese eest. Samamoodi noored viljapuud, roosipõõsad, mis ei ole mullaga kaetud ning ära ei maksa unustada mustikapeenart. Päike põletab teravalt ja aurutab välja viimsegi veetilga taimedest. Maapind on alles liiga külm, kui mitte päris külmunud ja taime juured puhkeolekus ning juurde seda niiskust taim maa seest ei saa. Kui ikka taim ära kuivab, siis ei aita ka mõrusool.

Vaata kohe kriitiliselt aias ringi. Kas oleks vaja kedagi kaitsta kasvõi paari toki või kuuseoksaga? Õrnematele võib ümber sättida ka varjutuskanga. Päike liigub ja abiks on juba mõneks tunniks ette liikuv vari. Kavalamad on alles hoidnud jõulupuu ja selle oksad kuluvad nüüd kindlasti ära.

Ka kiviktaimlas on õrnemaid isendeid, kellele kevadpäike liiga võib teha.

Tumeda tüve või koorega taimede puhul aitab vedela lubjapastaga pritsimine. See aitab ennetada koorelõhede teket.

Nagu vanarahvas ütleb, siis kevadel on seitse nägu ja esimese naeratuse peale ei tasu veel käpikuid kappi visata!