Ideaalne ampel

Amplite istutamise kõrghooaeg on käes. Mida teha selleks, et ampel püsiks ideaalne kogu suve?

  1. Kasvukoht! – Päike, poolvari, vari? Tuuline? Just selle järgi tasub valida taimed. Näiteks raudürt on ideaalne amplitaim tuulisesse kasvukohta. Tema väikesed õied ja lõhestunud lehed ei püüa tuult vaid lasevad sel rahulikult liikuda. Varjulisemasse kohta sobib hästi begoonia. Ta ei pahanda, kui päikest vähem on. Täispäikeses aga saavad hästi hakkama pealrgoonid. Eriti tänuväärne taim n luuderohulehine pelargoon – õitseb rikkalikult ja ei vaja kogu aeg puhastamist.
  2. Pott! – Ampleid müüakse transpordipotis. See ei ole mõeldud taime pikaajaliseks kasvatamiseks. Ta on lihtsalt liiga väike sellise suure taime jaoks. Soovitame kindlasti kasutada topeltpõhja ehk altkastmisega variante. Nii ei pea kogu aeg taimel kastekannuga kõrval seisma.
  3. Muld! – Jah, nagu ikka saab kõik alguse heast mullast. Parim on mineraalne (raskem kott) ja mitmesuguste vetthoidvate lisanditega nagu savi, perliit, kastmiskristallid, mullasegu.
  4. Väetis! – Taimed ei ela vaid õhust ja veest. Me tahame temalt palju saaki ehk õisi saada ja selle jaoks peab taime ka toitma. Mulda saab lisada aeglaselt lahustuvat Osmocote väetist, väetisepulki jmt. Ka sellest üksi ei pruugi piisata. Soovitame igal kastmiskorral kasutada kastmisväetist. Vaadake hooliakalt juhendit pakendil.
  5. Kastmine! – amplit on kõige parem kasta nii, et taim ise ei saaks märjaks. Muidu tekib kiirelt oht, et ampel on seest nö tühi ja ainult pikad salgud ripuvad. Altkasmise või veereservuaariga poti puhul piisab, kui kasta paari päeva tagant. Lihtsalt katsu, kas taimepott on kerge või mitte.

Ideaalse ampli kasvatamine ja elus hoidmine ei ole sugugi keeruline, kui kasutada õigeid vahendeid.

Aedikust leaid nii nõuanded, kui vajalikud tooted alates taimedest kuni sobiva mulla, poti ja väetiseni.

Selles artiklis mainitud tooted leiad siit